چرا تبلیغات در مطبوعات برای شرکت های ساختمانی بازدهی کافی ندارد؟

در این مقاله قصد دارم تا تبلیغات سنتی در روزنامه و تبلیغات را به چالش بکشم و به شما دو روش جذاب و پربازده معرفی کنم تا به راحتی بتوانید درآمدتان را به طرز فوق العاده ای افزایش دهید.

بسیاری از مهندسین فعال در صنعت ساختمان نه از تبلیغات چیزی می دانند و نه از روشهای مفید برای آن ، آنها اینقدر درگیر پروژه ها و فعالیت های خود هستند که زمانی برای این موضوع ندارند، هیچگاه تلاشی برای درک بازدهی آن نیز ندارند. بسیاری از شرکت های مهندسی در صنعت ساختمان ، سالانه بودجه ای را برای تبلیغات در مجلات و روزنامه ها و تبلیغات سنتی کنار می گذارند و سپس آن را به بدترین شکل ممکن هزینه می کنند تا توجیهی برای فعالیت های خود جور کرده باشند.

در این نوشته قصد داریم به شما مدیر و فعال صنعت ساختمان اطلاعاتی خلاصه و مفید در این باره ارائه کنیم و کمک کنیم تا در آینده نزدیک یکی از بهترین تبلیغات های ممکن را در روزنامه و مجله مدنظر خود منتشر کنید.

پیش از این لازم است تا روشنگری درباره تبلیغات ، روزنامه و رسانه بیان نماییم.

روزنامه یک رسانه همگانی است!

روزنامه ها هم که یکی از اشکال سنتی تبلیغات هستند، تنها ضامن پول خود هستند و طرح های تبلیغاتی آنها توسط گرافیست هایی زده می شود که نه تنها تخصصی در بازاریابی تبلیغاتی ندارند، بلکه از گرافیک هم تنها چیدن چندین عکس در کنار یک دیگر را فهمیده اند.

از آنجا که روزنامه یک رسانه همگانی می باشد، اگر جامعه هدف شما بخش زیادی از دریافت کنندگان این روزنامه نیستند، بهتر است به دنبال مجلات ساختمان ، مجلات نظام مهندسی و حتی کانالها و سایت های مرتبط با آن باشید. هرگز گول دریافت کنندگان چندین هزارنفری یک روزنامه را نخورید و سعی کنید تا تنها به نتیجه تبلیغاتتان توجه کنید.

بی هدف دست به تبلیغات روزنامه ای و مجله ای نزنید، یک هدف تعریف کنید و برای رسیدن به آن سعی کنید که تبلیغات داشته باشید.

مردم به اینکه شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید توجهی ندارند، سعی کنید با تبلیغاتتان یکی از نیازهای آنها را برطرف کنید و اعتماد آنها را جلب نمایید.

تبلیغات در مطبوعات

تبلیغات سنتی در مطبوعات

شبکه های اجتماعی جای روزنامه ها را گرفته است !

این روزها جو گوشی های هوشمند، بالا گرفته است و دست هر کارگر ساختمانی (حتی!) یک گوشی اپل آن هم از آخرین مدل آن مشاهده می کنید، کانالهای تلگرام و صفحات اجتماعی جایگاهی پیدا کرده است که تبلیغات تلویزیونی و مجلات و روزنامه ها را به شدت به چالش کشیده اند، این موضوع باعث شده است که مخاطبین این رسانه های سنتی به شدت ریزش داشته باشند و اکثر روزنامه ها حتی به صورت پی دی اف در اختیار افراد قرار بگیرد، به همین دلیل ما دیگر تبلیغات روزنامه ها و مجلات را به هیچ کسی پیشنهاد نمی دهیم اما اگر به این تبلیغات علاقه مند هستید، حتما ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

متن تبلیغات روزنامه ای در عمران مناسب نیست!

بیشتر مهندسین عمران از علم کپی رایتینگ یا نگارش متنهای جذاب اطلاعی ندارند، متنهایی که خواننده را درگیر کرده و علاقه بیشتری برای مطالعه در وی ایجاد کند و پس از مطالعه نیز از وی درخواستی داشته باشد، این موضوع نیز باعث شده است که بسیاری از مهندسین عمران نتوانند به حد کافی از تبلیغات خود بازخورد بگیرند.

پیشنهاد دو روش اساسی و جالب برای بهبود تبلیغات روزنامه ای

 

مقاله به جای تبلیغات

سعی نمایید به جای تبلیغات، در بین متون روزنامه مقالاتی کوتاه و درگیر کننده درباره کار و صنعت خود منتشر نمایید که نیازهای جامعه هدف شما را برطرف سازد و در بین آن به صورت بسیار غیر مستقیم کسب و کار خودتان را پیشنهاد دهید.

مثلا اگر کار شما سنگ فروشی است به جای اینکه بنویسید سنگ فروشی رضایی با ما تماس بگیرید ، یک مقاله درصفحه ای از روزنامه بنویسید که یک نوع سنگ جدیدی که فقط شما در شهر دارید را معرفی کند، تفاوت های آن و مزیت های آن را بصورت جدی دنبال کنید و همچنین سعی کنید مقالاتتان دنباله دار باشد و هر هفته یک مقاله داشته باشید.

تبلیغات مناسب

من همیشه در مشاوره به کسب و کارهای مهندسی که مراجعه می کنند، پیشنهاد میدهم که از روش اول استفاده کنند اما علاقه مندان به تبلیغات مستقیم نیز می خواهم که در بالای تبلیغات تیتری جذاب قرار دهند که روزنامه ای باشد و توجه فرد را جلب کند و مسیر حرکت چشم فرد را با ترکیب رنگ مناسب و همچنین تغییر سایزها ترسیم کنند و در ادامه نیز سعی نمایند به مشاوره و خدماتی رایگان در قبال مشتریان بپردازند و در همان تبلیغات روزنامه ای سعی در فروش محصول و خدمات خود نداشته باشند تا دیگران نیز به چشم یک خدمت کننده به آنها نگاه کنند نه به چشم یک فروشنده و کسی که قصد بلعیدن پولهای جیبشان دارد.

به عنوان مثال سعی کنید در تیتر به جای اسم بزرگ سنگ فروشی بنویسید : آیا از نماهای تکراری شهر خسته شده اید؟
در ادامه بنویسید که ما چندین نوع سنگ جدید داریم و …
در نهایت هم بنویسید که برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

در این مقاله کوتاه سعی کردم نکات مهم و جالبی که بسیاری از مهندسین صنعت ساختمان به آن توجهی ندارند را مطرح کرده و به آن بپردازم، خوشحال میشوم اگر تجربیاتتان را در پایین همین صفحه برای سایر دوستان منتشر کنید و همچنین سوالاتتان را بپرسید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *