6 نکته در افزایش تاثیر پیامک در صنعت ساختمان

پیامک های تبلیغاتی : احتمالا شما هم از مهندسینی هستید که حتما یک بار تصمیم گرفته اید، پیامک گروهی ارسال کنید و به سایر فعالان صنعت ساختمان از خدمات و فعالیت های خود اطلاع بدهید، بسیاری از افراد و کارشناسان معتقد هستند که پیامک مرده است ، اما در این مقاله می خواهیم ۶ نکته مهم را بطور کامل به شما آموزش بدهیم که چرا پیامک نمرده است و هنوز هم می توان به درآمدها و سودهای میلیاردی از پیامک در صنعت ساختمان رسید!
هفته پیش به یکی از فعالان صنعت ساختمان در زمینه آهن آلات صنعتی مشاوره میدادم، در یکی از بخش ها بحث به پیامک تبلیغاتی کشید، او برای یک نوع پروفیل جدیدی که آورده بود ،قصد ارسال پیامک را داشت، من چند نکته فوق العاده به او پیشنهاد دادم و حال اینجا هم مطرح می کنم.
این نکات را  خودم بصورت تجربی استفاده کردم و مطمئنم اگر از آن استفاده کنید نتایج فوق‌العاده ای می گیرید!

 1.  لیست خودتان یا لیست همکارانتان

  دیگران هم همانند شما پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول را نخوانده پاک می کنند و به پیامک های تبلیغاتی که هر روز به آنها ارسال می شود، دیگر توجهی ندارند، علت اصلی این بی توجهی این است که این پیامک ها بدون اجازه فرد و از یک شماره نا آشنای تبلیغاتی ارسال شده است. شاید امروز فقط پیرمردهایی با گوشی ۱۱۰۰ با یک کلاه نمدی این پیامک ها را باز کنند، اما از فعالان باهوش صنعت ساختمان بعید است!

  سعی کنید همواره شماره های مشتریانتان را در لیستی ذخیره کنید، تنها با آنها ارتباط بگیرید و سعی کنید تنها به آنها بسنده کنید. همواره وقتی کسی به شرکت شما تماس می گیرد، از وی نام او را بپرسید و سعی کنید او را با نام وی و علت درخواستش به عنوان یک سرنخ ذخیره کنید. سرنخ ها به شما کمک می کنند که بعد ها درآمدتان را افزایش دهید.

  گول تبلیغات بانک شماره و لیست شماره های فروشی سامانه پیامک ها را نخورید، این ترفند قدیمی با ذکر اعداد بزرگ سعی می کند تا سامانه پیامکش را به شما قالب کند، این نکته بسیار مهمی است که بسیاری به آن توجه نمی کنند و میلیون ها تومان را به خدای بزرگ می سپارند!

 2. شخصی سازی کنید

  اگر می خواهید واقعا پیامک های شما جواب بدهد و حداقل ۷۰% کسانی که پیامک به دستشان رسیده است آن را باز کنند، سعی کنید پیامک را شخصی کنید، از کلماتی استفاده کنید که در بررسی اولیه فرد گمان کنید، یک فرد یا دوست به او پیامک فرستاده است.

به عنوان مثال در ابتدای پیامک خود بنویسید ” سلام مهندس جان !” اما این ابتدای راه است، اگر یک بار این روش را استفاده کردید و مورد سوم همین مقاله را عمل نکردید، در واقع پیامک خود را سوخته اید!

 1. نفروشید، هدیه بدهید!

  بسیاری از فعالان صنعت ساختمان از آنجا که هیچ سر رشته ای در فروش و تبلیغات ندارند پیامک هایی مشابه پیامک زیر ارسال می کنند.

  آهن آلات اکبری شماره ۰۹۱۰۰۰۰۰۰

  فروش و نصب کف پوش به قیمت مناسب ۰۹۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰

  دیوارپوش های جدید رسید کاغذ دیواری و دیوارپوش حبینی تلفن ۰۹۱۰۰۰۰۰۰

  این پیامک ها نه تنها تاثیری ندارد، بلکه در کسری از ثانیه پاک خواهد شد.

  شما می بایست حتما پس از شخصی سازی پیامک، در آن به فرد هدیه بدهید، پیامک اولین مرحله از یک زنجیره فروش شما باشد، نه تمام آن !

  شما می بایست با یک هدیه رایگان فرد را به خود جذب کرده ، سپس مزه ای از محصول یا خدماتتان را در دهانش بگذارید و سپس سعی کنید تا پس از جلب اعتماد محصولتان را به او ارائه دهید.

  فرضا من می خواهم یک پیامک ارسال کنم، احتمالا چیزی شبیه پیامک زیر خواهد بود!

  سلام مهندس عزیز!

  مشاوره رایگان انتخاب اقتصادی ترین و به صرفه ترین سقف ساختمانی به مدت ۳ روز تماس و رزور ۰۹۱۰۰۰۰۰۰۰۰

  یا مثلا

  درود مهندس!

  سقف خیلی اقتصادی و سبکی ارائه کرده ایم، برای دریافت مشاوره پیمانکاری رایگان با ۰۹۱۰۰۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

  البته قطعا پیش از ارسال پیامک ، یک مدیر فروش خوب ، پشت تلفن نشانده ام که تمام بافته هایم را رشته نکند!

 2. تست پرتاب موشک مهم است!

  اینکه به تمام لیست در همان حرکت اول ارسال کنید، حرکتی نابخردانه است ، بهتر است به یک لیست حدود ۱۰% شماره هایتان پیامکی را ارسال کنید و صبور باشید تا نتایج آن را ببینید و سپس اگر تاثیر مورد نظر را نداشت ، چندین بار پیامک را تغییر جزئی داده و آن  ارسال کنید تا نتایج مدنظرتان را دریافت کنید. اینگونه هم تجربه تان بیشتر می شود و هم نتایج فوق العاده تری خواهید گرفت.

 3. زمان و مهم تر از زمان

  برای اینکه پیامکتان اثر بخش باشد بهتر است زمانی پیامک را ارسال کنید، که فرد خواب نباشد، سر کار نباشد و بتواند به پیامک شما توجه کند، بهترین ساعت ها در صنعت ساختمان ساعت ۱۴ ظهر و ۱۰ صبح می باشد، چرا که در این تایم ها اغلب افراد بخش بسیاری از کارهای خود را کرده اند و نسبتا زمان خالی برای مطالعه پیامک را دارند.

از ارسال پیامک در ۷ صبح یا ۱۱ شب بشدت خودداری کنید اما یک اصل مهم تر از زمان وجود دارد و آن این است که کیفیت پیامک تان با کیفیت عملتان یکی باشد، دروغ نگویید و وعده های تبلیغاتی پوچ ندهید، بگذارید دوباره نیز افراد به شما اعتماد کنند و کار خود را یک باره نکنید!

 1. سامانه پیامک های اصیل

  بسیاری از شرکت های صنعت ساختمانی چون سر رشته ای در این پیامک و این فعالیت ها ندارند، کارشان را به شرکت های خدمات پیامک می سپارند، اولا پیشنهاد میکنم از فروشندگان اصلی سامانه پیامک که خودشان اولین ارائه دهنده هستند یک سامانه پیامک شخصی بخرید و دوما پیشنهاد میکنم که اگر این توان را ندارید پس از ۲۴ ساعت یک گزارش کامل از ارسال کنندگان بگیرید، اغلب آنها پول بازگشتی از ارسال پیامک را که توسط سیستم به دلیل عدم رساندن پیامک بازگشت می خورد را در جیب خود می گذارند و هیچ گزارش دقیق و کاملی به سفارش دهنده ارسال پیامک نمی دهند.

  من برای درخواست و خرید سامانه پیامک دو شرکت رهیاب فراگستران و عصر فرا ارتباط را پیشنهاد می کنم که خودشان اولین ارائه دهندگان از سمت مخابرات هستند، لینک آنها را در گوگل پیدا کنید. در ضمن به یاد داشته باشید که برای ارسال پیامک به لیست سیاه پیامک بهتر است از شماره های خدماتی استفاده کنید که برای گرفتن آن می بایست قرارداد امضا کنید.

اگر می خواهید خستگی من رفع شود و برای نگارش مقاله بعدی و انتقال تجربیات آماده شوم، حتما با نظرات ارزشمندتان به من نیرو برای تولید محتوای بهتر و کامل بدهید!

4 پاسخ
 1. علی سلطانی
  علی سلطانی گفته:

  سلام و درود خدمت شما مهندس گرامی
  مطالب آونگین بسیار پربار و مفید هستند و دید بسیار خوبی به بنده داده است .
  اگه به عنوان مثال در زمینه فروش آهن آلات از ابتدای شروع به تبلیغ و تا ارائه مشاوره و فروش مثال هایی ملموس به صورت مستند بیان کنید بسیار عالی میشود.
  ممنون از زحمات و لطف شما

  پاسخ
  • سید سعید سرفرازی
   سید سعید سرفرازی گفته:

   سلام مهندس سلطانی عزیز
   بسیار خوشحال شدم که اولین نظر را شما ارسال نمودید.
   دوره شتابدهی به فعالان صنعت ساختمان با مشتریان اجتماعی آماده شده است و بزودی رونمایی می شود ، در آن دوره صفر تا صد جذب مشتری و فروش با مشتریان در شبکه های اجتماعی آموزش داده می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 2. حسین طفلان
  حسین طفلان گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید و قبولی طاعات و عبادات شما…..
  آیا این سایت جدا از سبزسازه کار میکند…. برای این می پرسم که اهداف هر دو سایت برایم روشن شود و بدانم آیا این سایت فقط در زمینه ی موفقیت کار میکند؟؟؟ البته چون بنده از طرفداران سبزسازه و شما هستم این را میپرسم…. یکی از دلایلش راهنمایی دیگران برای دیدن این سایت هست…. با تشکر

  پاسخ
  • سید سعید سرفرازی
   سید سعید سرفرازی گفته:

   سلام و عرض ادب خدمت مهندس طفلان عزیز
   این وبسایت در واقع تجربیات کاری من در فضای کاری است و در واقع وبلاگ بنده است در زمینه کسب و کارهای صنعت ساختمان!
   در سبزسازه مباحث فنی سازه ها بررسی می شود اما اینجا مباحث کسب و کاری را بررسی میکنم.
   از مشاوره ها تا کارهایی که خودم کرده ام و نتایج موفقیت هایم ، تا دیگران مسیر اشتباه نروند و در مسیر مناسب حرکت کرده و به نتایج ارزشمند برسند.
   در این وبسایت سعی میکنم به صورت متمرکز به بحث های کسب و کاری صنعت ساختمان بپردازم از تبلیغات، جذب مشتری، فروش تا مدیریت و رهبری و استخدام و رشد شرکت های ساختمانی!
   امیدوارم این وبسایت هم مثل سبزسازه بتونه مفید واقع بشه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *